Jak zaplanować system oświetlenia w hotelu?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że hotel to specyficzne miejsce, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie jego oświetlenia, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wszystkie obwody wytrzymają i nie będzie dochodziło do spięć.

Oświetlenie w hotelu musi być zaplanowane

Musimy dopilnować, aby w każdym pomieszczeniu była odpowiednia ilość lamp i żeby dawały one możliwość uzyskania światła o różnym natężeniu.

Do tego, musi być światło w restauracji, w recepcji i na głównych korytarzach, a to oznacza, że cały system oświetlenia musi być odpowiednio zaplanowany. Trzeba pomyśleć, co może być ze sobą połączone, tak abyśmy mieli pewność, że nie będzie dochodziło do przeciążenia linii i wystrzeliwania bezpieczników, bo wówczas można bardzo łatwo doprowadzić do zwarcia a nawet pożaru.

Dlatego też, do rozplanowania tego, jak ma wyglądać oświetlenie w naszym hotelu, musimy zatrudnić specjalistów, którzy będą się na tym znali i którzy naprawdę będą mogli nam z tym zagadnieniem pomóc. Dodatkowo nie możemy tutaj zapominać, o konieczności zamontowania oświetlenia awaryjnego, które załączy się, gdy to główne, z jakiegoś powodu przestanie działać.

To wszystko właśnie powoduje, że tutaj nie możemy podejmować żadnych pochopnych decyzji, że wszystko musi być dobrze przemyślane. Warto popatrzeć jakie rozwiązania są nam proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że hotel będzie dobrze działał, a my nie będziemy za jego oświetlenie płacili więcej, niż jest to konieczne.