Jakie lampy ewakuacyjne do biurowca?

Jeżeli posiadamy biurowiec, albo budujemy dom wielorodzinny, czy halę, z której będzie korzystało wielu ludzi, to musimy zadbać o to, aby były odpowiednio oznaczone wyjścia ewakuacyjne. Tylko wówczas można mieć nadzieję, że w razie gdyby coś się działo, ludzie nawet w panice, będą wiedzieli gdzie powinni się kierować, tak aby bezpiecznie opuścić budynek.

Lampy ewakuacyjne muszą być odpowiednio oświetlone

Warto wiedzieć, że do wyboru będziemy mieli specjalne tabliczki metalowe, na których będzie napis „wyjście”, „exit”, albo będzie znajdował się ludzik biegnący w stronę drzwi. Takie tabliczki powinny być podświetlane, tak abyśmy mieli pewność, że nawet w momencie, gdy nie będzie prądu, one dzięki zasilaniu awaryjnemu będą dobrze widoczne.

Możemy także nad samymi drzwiami zamontować specjalne lampy, które będą dość sporej wielkości, a więc tak naprawdę trudno będzie je przegapić i dodatkowo jeszcze będą dobrze widziane z daleka, dzięki czemu ludzie będą cały czas dobrze widzieli, gdzie powinni się kierować. Trzeba jednak pamiętać, że mogą być różne powody konieczności ewakuowania się, a co się z tym wiąże, należy wybierać takie lampy, które będą odpowiednio wzmacniane, dzięki czemu, będziemy mieli pewność, że nic się z nimi nie stanie i faktycznie będą dobrze spełniały swoje zadanie.

Od odpowiedniego wyboru i później właściwego zamontowania lamp ewakuacyjnych, może bardzo wiele zależeć, jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy wybierali te najlepsze propozycje, które będą w stanie wytrzymać naprawdę wiele.