Oświetlenie High-Bay

Zestawy High-Bay nadają się idealnie dla pomieszczeń o wysokich sufitach. Ich zadaniem jest zapewnienie wystarczającego oświetlenia całej powierzchni pomieszczenia, co często jest sporym problemem, zwłaszcza przy dużym metrażu.

Czym charakteryzują się oświetlenia typu high bay?

Wysokie sufity bywają zmorą właścicieli budynku. „Wysokie” w tym przypadku to 8 metrów i więcej. Im wyższy sufit, tym bardziej trzeba się namęczyć, aby światło docierało do określonego miejsca powierzchni. Właśnie dla użytkowników otwartych przestrzeni skierowane jest oświetlenie High-Bay. Najczęściej zobaczymy właśnie taki typ oświetlenia w hangarach, magazynach lub wszelkiego rodzaju powierzchniach, w których pracuje duża grupa ludzi. Oświetlenie tego typu jest szczególnie istotne przy wykonywaniu pracy wymagającej odpowiedniej widoczności.

Ma to spory wpływ na zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy, a także na ogólny komfort pracownika, który przecież dużo lepiej i radośniej będzie wykonywał swoje obowiązki, jeżeli zapewni się mu jak najlepszą widoczność. Bardzo popularnym typem lamp High-Bay są lampy przemysłowe wykonane w technologii LED. Te „ledowe” lampy są idealnym zamiennikiem starszych wersji, które wykonane są z żarników sodowych lub metalohalogenkowych. Lampy LED są nie tylko dużo bardziej energooszczędne, ale także posiadają bardzo dużą żywotność, często przekraczającą 50 tysięcy godzin nieustannej pracy. Nie traci się także czasu na nagrzanie lampy, która włącza się niemal od razu po pstryknięciu przycisku. Użycie lamp LED ma również inne plusy. Należy pamiętać, że ten gatunek oświetlenia może być scentralizowany w jeden, w pełni sprawny system. Oznacza to, że możemy zaprogramować oświetlenie, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, a także zapewnić niezrównaną widoczność użytkownikom.

Wszystkie te cechy sprawiają, że starsze generacje lamp powoli odchodzą do lamusa, a lampy „ledowe” z roku na rok powiększają grono swoich wielbicieli.