Projektowanie systemów oświetleniowych

Nawet jeżeli montujemy lampy tylko w naszym domu, to i tak zastanawiamy się nad tym, jakie wybrać, gdzie je powiesić, czy zdecydować się tylko na oświetlenie sufitowe, czy także na kinkiety.

Tym bardziej ważne jest to zagadnienie, jeśli mamy zaplanować oświetlenie w jakichś firmach.

Oświetlenie musi być dopasowane do potrzeb

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że oświetlenie zawsze musi być dopasowane do potrzeb, bo tylko wówczas będzie ono w odpowiedni sposób spełniało swoją rolę.

Dlatego trzeba się zastanowić, jak mocne światło będzie potrzebne w danym pomieszczeniu, czy musi w nim być naprawdę jasno, czy może ma panować lekki półmrok.

Jeśli wiemy, że będziemy coś robić przy blacie zamontowanym pod ścianą, to warto albo przesunąć trochę w bok lampę sufitową, tak aby światło padało na ten blat, albo warto pomyśleć, aby oprócz oświetlenia na środku sufitu, zamontować jeszcze takie bezpośrednio nad blatem.

Jeżeli planujemy system oświetleniowy, to warto się też zastanowić, czy wszędzie ma on być załączany za pomocą włącznika, czy może w jakichś miejscach, ma się załączać automatycznie na podstawie tego, co wychwyci czujnik ruchu.

Może się okazać, że dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy nie tylko sporo czasu, ale także pieniędzy, zwłaszcza jeżeli ludzie zapominają o wyłączaniu światła, kiedy wychodzą z tego pomieszczenia.

Koniecznie zobaczmy, co jest nam proponowane i jak dane propozycje możemy wprowadzić w życie.

Wówczas może się okazać, że znajdziemy dla siebie coś naprawdę odpowiedniego, dzięki czemu idealnie oświetlimy nasze wnętrza.