Rodzaje źródeł światła w pokoju

W każdym pokoju musimy zamontować oświetlenie, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nawet w nocy będzie w nim naprawdę przyjemnie. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy się zastanowili, jakie to oświetlenie ma być, bo tylko wówczas będziemy mogli je naprawdę dobrać do naszych potrzeb.

Na suficie czy na ścianie?

Zazwyczaj głównym źródłem światła w pomieszczeniach, jest oświetlenie na suficie, montowane głównie na jego środku. W przeważającej większości są to różnego rodzaju lampy, które posiadają klosze. Z drugiej strony, możemy zamontować lampki w suficie, który będzie lekko obniżony i które będą się znajdowały wzdłuż ściany, dzięki czemu w nocy będziemy mogli stworzyć przyjemny nastrój, bez konieczności zapalania dużego światła, które będzie raziło w oczy. Ale jest jeszcze jedno rozwiązanie, jeśli nie chcemy obniżać sufitu, nawet jego części. Możemy tutaj zdecydować się na kinkiety.

Są to nieduże lampy, które montowane będą na jednej ze ścian. Nie zabierają wiele miejsca, dają przytłumione światło, a jednocześnie ciekawie będą oświetlały daną ścianę. Nie mniej powinniśmy jednak dopilnować, aby taki kinkiet pasował do lampy sufitowej, bo wówczas będzie widać, że wszystko co znalazło się w tym pokoju było odpowiednio przemyślane. To właśnie sprawia, że na wybór odpowiedniego oświetlenia do pokoju, powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu. Producenci lamp dobrze wiedzą, jak ważne jest oświetlenie. Dlatego dokładają oni wszelkich starań, abyśmy mieli jak największy wybór. To właśnie sprawia, że musimy się dokładnie przyjrzeć wszystkim możliwościom, bo wówczas będziemy pewni, że nasza decyzja jest słuszna.